دیزل ژنراتور چیست؟

اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید کاملاً مفهوم دیزل ژنراتور را درک می­کنید. ژنراتور به معنی مولد و تولیدکننده است که در اینجا مفهوم تولیدکننده برق یا انرژی را دارد. دیزل هم همان‌طور که از اسمش مشخص است به معنی موتوری است که با استفاده از سوخت کار می­کند. اگر به طور مستقیم با دیزل ژنراتور سروکار دارید یا به این موضوع علاقه­مند هستید با ما همراه باشید تا به طور دقیق با کاربرد و انواع آن آشنا شوید.

همان‌طور که بالاتر گفتیم ژنراتور به معنی تولیدکننده است و در اینجا منظور دستگاه یا موتوری است که انرژی­های مختلف را با استفاده از انرژی دیگری تولید می­کند. به طور واضح­تر ژنراتور در این دستگاه وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریسیته را دارد. حال برای انجام این عملیات انرژی مکانیکی را از کجا تأمین می­کند؟

دیزل در کلمه دیزل ژنراتور به معنای موتوری است که با استفاده از سوخت­های مختلف انرژی مکانیکی لازم برای ژنراتور را تولید می­کند. برای مثال با استفاده از سوختی مانند بنزین اقدام به تولید انرژی مکانیکی برای ژنراتور می‌کند. بنا بر توضیحات بالا دیزل ژنراتور دستگاهی است که از متصل کردن دو نوع موتور دیزلی و موتور ژنراتور به یکدیگر به وجود آمده و وظیفه تولید انرژی موردنیاز کاربر را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیزل ژنراتور به این سایت بروید

https://kashanico.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s