آموزش زبان روسی

زبان روسی یکی از ۱۰ زبان شناخته‌شده جهان است. زبان روسی از الفبای سیریلیک (Cyrillic) استفاده می کند. کارهایی هست که می‌توانید برای یادگیری زبان روسی انجام دهید تا این زبان را آسان‌تر آموزش ببینید. در زیر به تعدادی از این نکات اشاره شده است.

  1. عجله نکنید: با اصول اولیه شروع کنید. الفبای زبان روسی را به طور کامل یاد بگیرید تا حروف را اشتباه نکنید. برای مثال، “P” روسی برابر با “R” و “H” روسی برابر با “N” انگلیسی است. تفاوت بین “Ш” و “Щ” را یاد بگیرید و مطمئن شوید که همه نکاتی که مرتبط با الفبا است را به طور کامل می دانید.
  2. برای یادگیری زبان روسی هر روز تمرین کنید: حتی اگر شما تنها ۳۰ دقیقه در روز برای یادگیری زبان روسی وقت پیدا کنید، در مجموع ۱۸۰ ساعت در سال صرف آموزش خواهید کرد که به اندازه کافی برای رسیدن به یک سطح زبان جدید با توجه به مرجع سطح بندی مشترک تمام زبانها در اتحادیه اروپا (CEFR) کافی است.
  3. فیلم هایی به زبان روسی تماشا کنید: شما می‌توانید فیلم ها را با زبان روسی یا فارسی ببینید. یک بار فیلم را ببینید تا بدانید که فیلم درباره چه چیزی است، پس برای بار دوم سعی می‌کند بر آنچه که بازیگران می‌گویند و نحوه صحبت کردن آن ها تمرکز کنید.
  4. از برگه های یادداشت استفاده کنید: اگر شما با حفظ کردن کلمات جدید مشکل دارید، آن‌ها را روی برگه های یادداشت بنویسید و آن‌ها را در اطراف خانه خود قرار دهید تا با هر بار دیدن آن ها، کلمات را مرور کنید.
  5. به خود ایمان داشته باشید: به یاد داشته باشید که تمرین عالی است. شما می‌توانید به هدفتان برسید، فقط باید به تلاش کردن ادامه دهید و دلسرد نشوید. روزهایی را خواهید داشت که احساس می‌کنید به هیچ جایی نمی‌رسید، اما تسلیم نشوید. اگر می‌خواهید روسی یاد بگیرید و از این توصیه‌ها پیروی کنید، خواهید دید که با گذشت زمان یادگیری آسان‌تر خواهد شد. تمرین منظم، فایل ها و آهنگ های روسی، کتاب‌ها و ثبات قدم بودن، کلید موفقیت در یادگیری زبان روسی هستند. از هر فرصتی که می‌توانید در مدرسه، در یک جلسه کاری و چه در تعطیلات در خارج از کشور از زبان روسی استفاده کنید ، خجالتی نباشید؛ سعی کنید به زبان روسی صحبت کنید چون این تنها راهی است که می‌توانید زبان را یاد بگیرید.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s