آموزش زبان فرانسوی

زبان فرانسه یکی از زیباترین زبان‌های زنده‌ی دنیا به شمار می‌رود. با یادگیری زبان فرانسه شما می‌توانید با ۲۲۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنید. یادگیری هر زبانی ممکن است مشکلات خاص خود را داشته باشد، اما با خواندن نکات زیر و به کار بردن شیوه‌های مطرح شده در آن، خواهید توانست در کمترین زمان ممکن به زبان فرانسوی مکالمه کنید.

  1. مدل یادگیری خود را بشناسید: شما جزء کدام دسته‌ی زبان‌آموزان هستید؟ آیا از راه چشم بهتر یاد می‌گیرید یا گوش؟ یا اصطلاحاً مدل یادگیری‌تان چشمی است، گوشی یا کنشی؟ به عبارت دیگر، آیا زمانی که خودتان به کلمات نگاه می‌کنید بهتر یاد می‌گیرید یا زمانی که کلمات را از دهان دیگری می‌شنوید؟ یا از طریق دیدن و شنیدن هم‌زمان و مرتبط کردن کلمات و عبارات با کنش‌ها و احساساتی خاص. بهترین راه یادگیری خودتان را بشناسید.
  2. هر روز ۳۰ لغت و عبارت جدید حفظ کنید: با این روش طی ۹۰ روز شما ۸۰ درصد زبان فرانسه را یاد خواهید گرفت. در زبان فرانسوی کلمات رایج بخش عمده و بالاترین درصد تعاملات زبانی را تشکیل می‌دهند و مهم‌ترین مساله یادگیری متداول‌ترین کلمات و شیوه‌ی صحیح استفاده از آنهاست. پس با یادگیری کلمات پرکاربرد زبان فرانسه شروع کنید.
  3. ساختار کلی زبان را یاد بگیرید: هنگام یادگیری زبان فرانسه دقت کنید که فعل‌ها چگونه با اسامی به کار می‌روند و با فعل‌های دیگر چطور. با افزایش مهارتتان در زبان فرانسوی، چیزهایی که به عنوان مبتدی یاد گرفته‌اید اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و برایتان منطقی‌تر به نظر می‌رسند. به نکات جزئی از جمله اهمیت تلفظ دقت کنید.

در یادگیری زبان فرانسوی، یادگیری گرامر از اهمیت بالایی برخوردار است. گرامر زبان فرانسه دارای پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های بسیاری است و اکثر ساختار‌های دستوری آن با زبانی مثل انگلیسی تفاوت‌هایی دارد که ممکن است موجب سردرگمی زبان‌آموزان شوند. برای مثال صرف فعل‌ها برای استفاده از زمان‌های گذشته، حال و آینده و تطبیق عبارات برای فاعل مذکر یا مونث، یا ترتیب صحیح کلمات در ترکیبات اضافی را باید با تمرین بسیار یاد گرفت.

تلفظ صحیح را یاد بگیرید. یادگیری تلفظ صحیح زبان فرانسوی اهمیت بسیار زیادی دارد. از آنجا که تلفظ کلمات در زبان فرانسه به شدت با شکل نوشتاری آنها تفاوت دارد، یادگیری تلفظ و املای کلمات دشوارتر از بسیاری از زبان‌ها است. برای مثال مصوت‌هایی مانند “eau” در زبان فرانسه مثل “o” یا “oi” که مثل “wa” در زبان انگلیسی تلفظ می‌شوند. لازم است این نکات تلفظی را یاد بگیرید.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s