پمپ سیرکولاتور

کلمه سیرکوله به معنای گرداندن است. پمپ سیرکولاتور هم نوعی پمپ است که موجب گردانیدن آب سرد یا گرم سیستم‌های تهویه مطبوع می‌گردد. این پمپ وظیفه جریان دادن یا حرکت دادن به آب سرد یا گرم سیستم‌های تهویه مطبوع را برعهده دارد. مهم‌ترین ویژگی آنها کم صدا بودن آنهاست که دارای دو نوع تک فاز و سه فاز، تک دور، دو دور، سه دور و چهار دور می‌باشد. شما می‌توانید در ساختمان‌های کوچک از پمپی استفاده کنید که میزان یا دور گردش و جریان آب آن کمتر باشد. از پمپ‌های سیرکولاتور فقط برای گردش آب استفاده می‌شود پس نیازی نیست که پمپ سیرکولاتور توانایی مکش آب از سطوح پایین داشته باشد. شما برای اینکه بتوانید پمپ سیرکولاتور مناسب انتخاب کنید باید به بعضی موارد مهم مثل میزان هد و دبی آب در گردش موردنیاز سیستم توجه کنید. پمپ خطی یا زمینی یکی دیر از موارد حائز اهمیت است که در کارکرد پمپ تاثیرگذار است. علاوه بر این موارد، برای خرید پمپ سیرکولاتور باید به برند و مدل پمپ سیرکولاتور، قدرت و دور موتور پمپ، دنده‌ای یا فلنجی بودن اتصال و قطر لوله‌های ورودی و خروجی پمپ سیرکولاتور توجه کرد.

بهتر است بدانید اگر از پمپ‌های سیرکولاتور با دور 2900 در ساختمان‌های کوچک استفاده کنید، صدای لرزش و جریان شدید آب در لوله‌ها برای ساکنین آزاردهنده خواهد بود. پس باید از پمپ‌های سیرکولاتور دور 2900 به بالا در ساختمان‌های بزرگ استفاده کرد. مکان نصب مناسب پمپ‌های سیرکولاتور مسیر برگشت آب مدار سیستم‌های سرمایش یا گرمایش است. یعنی پمپ سیرکولاتور در سیستم‌های گرمایش قبل از دیگ حرارت مرکزی و در سیستم‌های سرمایش قبل از چیلر نصب می‌شود. شما می‌توانید برای خرید پمپ سیرکولاتور مناسب از متخصصان کمک بگیرید تا شما را برای خرید و نصب راهنمایی کنند.

سخن پایانی

در این مقاله با سه مورد از پرکاربردترین تجهیزات صنعتی آشنا شدیم. همانطور که اشاره شد دیزل ژنراتور، فلو سوئیچ و پمپ سیرکولاتور سه مورد از مهم‌ترین تجهیزات صنعتی هستند که به معرفی هر یک از این ابزارها پرداختیم. هر یک از این ابزارها کاربردهای مختلفی دارند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از این تجهیزات استفاده کنید.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s